top of page

Najlepšie zoologické záhrady v Európe. 

Chodíte často do zoo? Nachádza sa vo vašom meste táto prírodná rezervácia? Nie každý sa môže pochváliť pozitívnou odpoveďou. Ale v skutočnosti, aby ste videli exotické, africké a iné zaujímavé zvieratá, musíte ísť do vzdialených krajín do zámorských krajín. Preto sme sa rozhodli zostaviť zoznam najneobvyklejších, rozprávkovo krásnych a najpraktickejších zoologických záhrad na svete, aby ste si mohli vychutnať bezprecedentnú krásu a sofistikovanosť zvierat a krásu ich, aj keď nie prirodzeného,

zoo-berlin

Zoo Berlín (Nemecko)
Najkrajšia zoologická záhrada na planéte je domovom 1 500 živočíšnych druhov a táto skutočnosť nemôže prekvapiť. Napokon, berlínska zoo zažila počas druhej svetovej vojny úplné zničenie a ako vták z Fénixa opäť vstala z popola a teraz zaujíma prvé miesto vo všetkých možných hodnoteniach a zoznamoch

Nikolaev Zoo (Ukrajina)
nikolaev zoo 2

Nikolaev Zoo (Ukrajina)
Tisíce rodičov prichádzajú každý rok so svojimi deťmi zo všetkých regiónov krajiny do malého mesta v Chersonskej oblasti zvaného Nikolaev. A to tak, že práve tu sa nachádza najväčšia a najkrajšia zoologická záhrada v krajine! Jeho územie je ťažké obísť za celý deň a veľké množstvo zvierat prekvapí a ohromí. V Nikolaevskej zoo je tiež terárium, takže vám bude poskytnuté more dojmov a spomienok 

Loro Parque (Španielsko, Tenerife)
)

Loro Parque (Španielsko, Tenerife)
Slnečné Španielsko je po celom svete známe svojou skvostnou zoologickou záhradou Loro Parque, ktorá sa nachádza v pôvabnom mestečku Tenerife, alebo skôr uzavretým parkom, kde všetky zvieratá chodia po rozsiahlych územiach určených pre nich a čo je najdôležitejšie, nechýbajú tu klietky. A tiež na tomto krásnom mieste môžete vidieť obrovské množstvo vystúpení za účasti rôznych zvierat. Medzi turistami najpopulárnejšia je Killer Whale Show a Planéta tučniakov. Hlavnou pýchou parku Loro je zbierka orchideí.

Historický nadpis

Singapurský zázrak - zoologická záhrada
image

Singapurský zázrak - zoologická záhrada v dažďovom pralese. Je úžasné, ako sa z 28 hektárov dažďového pralesa stala skutočná rozprávková krajina, ktorej obyvateľmi sú najrozmanitejšie, najúžasnejšie a najexotickejšie zvieratá. Ochotne umožňujú ľuďom ich navštíviť a umožňujú im pozorovať ich existenciu. Maskotom zoo sú ľadové medvede. Áno, počuli ste dobre, práve tu začali po prvýkrát na svete chovať ľadové medvede v zajatí, ba dokonca aj v horúcom podnebí.

Moskovská zoo (Rusko)

Moskovská zoo (Rusko)
Moskovská zoo bola založená v roku 1864 a je jednou z najstarších zoologických záhrad v Európe a hlavnou zoologickou záhradou v Rusku. Z hľadiska návštevnosti jej patrí 10. miesto na svete a záujem o ňu pretrváva dodnes, aj keď sa nemôže pochváliť kompletnou zbierkou jedinečných a exotických zvierat. Pýchou našej krajiny sú samozrejme medvede a medveďov je tu dosť. Existuje tiež neobvyklá forma charity nazývaná opatrovníctvo - vtedy si každý môže vybrať svoje obľúbené zviera a stať sa jeho opatrovníkom.

Austrálska zoo (Birwa, Queensland)
photo4jpg

Austrálska zoo (Birwa, Queensland)
Kto by nepoznal legendárneho krotiteľa divých zvierat, nebojácneho biológa, prírodovedca, Austrálčana Steva Irwina. Na jeho počesť bola pomenovaná rovnako legendárna zoo v centre Austrálie, ktorú vytvorili jeho rodičia. Zoo dlhé roky viedol a urobil dosť pre to, aby ju rozšíril a rozvinul. Pochovali ho aj na území svojej obľúbenej zoo.

Pražská zoologická záhrada (česky: Zoologická zahrada hl. M. Prahy ) je zoologická záhrada v Prahe v Českej republike . Bol otvorený v roku 1931 s cieľom „pokročiť v štúdiu zoológie, chrániť divú zver a vzdelávať verejnosť“ v okrese Troja na severe Prahy. V roku 2013 zoo zaberala 58 hektárov (140 akrov), pričom na výstavách sa využívalo 50 hektárov (120 akrov)  , a nachádzalo sa v nej asi 5 000 zvierat z iba 676 druhov, z toho 132 druhov uvedených ako ohrozené . 
Zoologická záhrada je podľa cestovného sprievodcu Forbes Travel Guide v roku 2007 považovaná za siedmu najlepšiu zoologickú záhradu na svete  a TripAdvisor ju hodnotí ako piatu najlepšiu na svete . 
Zoo významne prispela k záchrane koňa Převalského ; po mnoho rokov to bol popredný chovateľ poddruhu. Riaditeľom je Miroslav Bobek .

Myšlienka zoologickej záhrady v Prahe bola prvýkrát navrhnutá v roku 1881 v novinovom článku grófa Sweerts-Sporka pri príležitosti sobáša korunného princa Rudolfa Rakúskeho a belgickej princeznej Stéphanie .
Expozícia žirafy
V roku 1919 bol na zasadnutí poradného výboru pre matematiku a prírodné vedy na ministerstve školstva a národnej osvety zriadený výbor, ktorý má zahájiť prípravné práce na zriadenie zoo. Zoo bola pre verejnosť sprístupnená 28. septembra 1931.
V roku 1938 bol vyliahnutý a chovaný prvý umelo odchovaný andský kondor na svete a prvý umelo odchovaný ľadový medveď , samica menom Ilun, nasledovala v roku 1942. V roku 1959 bol riaditeľom zoo Dr. Zdeněk Veselovský . Pod jeho vedením zoo dosiahla niekoľko svetových úspechov v oblasti chovu a vedeckého výskumu. 
V roku 1971 sa otvoril nový pavilón pre veľké cicavce vrátane slonov , hrochov a nosorožcov , v roku 1991 nasledoval veľký pavilón pre mačky .
V roku 2001 sa v zoo uskutočnil prvý umelý chov koňa Převalského na svete.
Komodský drak s chovateľom Janom Janoškom v pražskej zoo. Pražská zoo je popredným chovateľom drakov komodských v zajatí.
V roku 2002 Praha postihla najhoršie povodne vo svojej histórii. Veľká časť zoo bola zatopená a 134 zvierat uhynulo. Známy je príbeh Gastona, morského leva , ktorý Vltava a Labe odviezli do Nemecka , kde Gaston zomrel na úplné vyčerpanie. Vďaka veľkej vlne solidarity a darov však pražská zoo v nasledujúcom desaťročí veľmi prekvitala. 
V roku 2004 bol otvorený najväčší a najdrahší zvierací pavilón s názvom „Indonézska džungľa“ a v Českej republike sa narodila prvá západná gorila s názvom Moja. V roku 2007 nasledoval prvý chov komodského draka v pražskej zoo. [10] V roku 2009 bola otvorená nová výstava hnedých kožušinových tuleňov so zväčšeným bazénom a tribúnou. V nasledujúcom roku sa v Európe prvýkrát chovala korytnačka texaská .
V roku 2011 bola Moja, západná gorila známa z multimediálneho projektu Odhalenie , presunutá do prírodného parku Cabarceno v Španielsku. Štyri kone Przewalského boli prevezené do Mongolska, aby ich vypustili do voľnej prírody v rámci projektu opätovného zavedenia divokých koní a záchrany in situ.
V roku 2012 zoo zaznamenala najvyšší počet narodených detí, a to 1 557 z 211 druhov vrátane prvého chovu korunovanej riečnej korytnačky a smiešneho drozda , ako aj prvého chovu pandy červenej v zoo . V roku 2013 bol predstavený nový veľký pavilón Elephant Valley a v pražskej zoo sa narodil prvý slon Sita. Zoologická záhrada bola v júni toho istého roku zaplavená druhýkrát, väčšina zvierat však bola včas evakuovaná.
V roku 2014 bol otvorený pavilón pre 33 kriticky ohrozených čínskych obrovských mlokov , vrátane troch dospelých. V zbierke sa nachádza najväčší z týchto mlokov v Európe. 
Po 13 rokoch čakania je zoo jednou z troch jedinečných zoologických záhrad na svete, ktoré majú chovný pár leguána malého 

bottom of page